کِرم قانون قانونی نگهبان انتخابات قوه قضائیه

کِرم: قانون قانونی نگهبان انتخابات قوه قضائیه قانون اساسی انتخابات شورا انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

صادقی با بیان اینکه افراد بازداشت شده است از نخبگان محیط‌زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می‌کردند، گفت: اگر این افراد سنگین‌تری

واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

عبارات مهم : قانون

صادقی با بیان اینکه افراد بازداشت شده است از نخبگان محیط زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می کردند، گفت: اگر این افراد سنگین ترین اتهام را هم داشته باشند ولی باز هم مسئولیت حفظ جان متهمان برعهده دستگاه قضایی هست. حتی در قانون اساسی متهمی که به حکم قانون محکوم می شود در پناه قانون است و در حدود قانون با او برخورد می شود.

محمود صادقی در گفت وگو با ایلنا، راجع به دستگیری ۷ نفر از فعالان محیط زیست و فوت کاووس سیدامامی (جامعه شناس و استاد دانشگاه امام صادق) در بازداشتگاه گفت: از دیروز صبح با واسطه از بستگان این افراد در جریان این عنوان قرار گرفتم و به طور دائم پیگیر این قضیه بودم و با معاون پارلمانی وزیراطلاعات راجع به صحبت کردم.

واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

او با بیان اینکه معاون پارلمانی وزارت اطلاعات پیگیر این عنوان بود، ادامه داد: به گفته معاون پارلمانی وزیر اطلاعات بازداشت این افراد به وزارت اطلاعات مربوط نمی شود و احتمال می داد دستگیری این افراد از طریق مراجع اطلاعاتی دیگر باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در ادامه پیگیر هایش با آقای علوی نیز تماس گرفته ولی متاسفانه علی رغم معمول هیچ پاسخی دریافت نکرده، خاطرنشان کرد: همچنین با سردار جوکار در این باره صحبت کردم و سردار قول پیگیری این عنوان را داد ولی تا آخر شب خبر داد که هیچ اخباری در این رابطه دریافت نکرده است.

صادقی با بیان اینکه افراد بازداشت شده است از نخبگان محیط‌زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می‌کردند، گفت: اگر این افراد سنگین‌تری

صادقی با بیان اینکه دو نقل راجع به فوت آقای سیدامامی وجود دارد، تصریح کرد: اینطور که گفته شده است با خانواده این استاد دانشگاه امام صادق تماس گرفته شده است و اعلام کردند که آقای سیدامامی خودکشی کرده اند نقل دیگر هم این است که این جامعه شناس به علت ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

او با بیان اینکه متاسفانه نتوانسته در رابطه با فوت آقای سید امامی از مراجع ذیربط اطلاعات دقیق به دست آورد، تاکید کرد: آقای سید امامی جامعه شناس و استاد دانشگاه امام صادق بود. از دیروز شاگردان او مرتب اعلام می کنند که ما غیر از نیکی، نیک خواهی، مردم دوستی، کشور عزیزمان ایران دوستی و اخلاق از او چیزی سراغ نداشتیم. این استاد در حوزه جامعه شناسی کار می کردند و در زمینه محیط زیست نیز فعال بودند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: اکثر افرادی که بازداشت شده است اند از نخبگان محیط زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می کردند البته از گذشته راجع به ان جی او این افراد در بعضی از رسانه ها مانند تسنیم و کیهان بعضی شبه افکنی هایی مطرح شده است بود به خاص راجع به آقای طاهباز که اسپانسر این مجموعه بود. این فرد دوتابعیتی بوده و از این جهت از قبل هم شبهاتی مطرح شده است بود.

واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

صادقی ادامه داد: عنوان مهم این است که گروهی که جهت حفظ یک گونه ایرانی تلاش می کند و کارها آشکاری هم دارد و گزارشات فعالیت های آن ها منتشر می شود چگونه امکان پذیر است که روی اطلاعات طبقه بندی شده است در حوزه محیط زیست کار کرده و با بیگانگان ارتباط داشته باشند.

او گفت: حتی اگر یکی از این اشخاص دو تابعیتی بوده یا مشکلی داشته نمی توان این عنوان را به همه افراد آن مجموعه تعمیم داد. باید دادستانی و مقامات قضایی در این باره توضیح دهند و همه این پرسشها نیز به فرض صحت نمی تواند توجیه گر فوت یکی از بازداشت شده است گان باشد.

صادقی با بیان اینکه افراد بازداشت شده است از نخبگان محیط‌زیست کشور عزیزمان ایران هستند و روی پروژه حفظ یوزپلنگ ایرانی کار می‌کردند، گفت: اگر این افراد سنگین‌تری

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این افراد به تعبیر دادستان هنوز متهم بوده و جرمشان احراز نشده، تاکید کرد: اگر این افراد سنگین ترین اتهام را هم داشته باشند ولی بازهم مسئولیت حفظ جان متهمان برعهده دستگاه قضایی هست. حتی در قانون اساسی متهمی که به حکم قانون محکوم می شود در پناه قانون است و در حدود قانون با او برخورد می شود.

صادقی گفت: زندانی مطابق آیین نامه زندان ها از حقوقی برخوردار است و باید بتواند حداکثر ۴۸ ساعت بعد از بازداشت اتهامش تفهیم و حق برخورداری از وکیل را داشته باشد ولی متاسفانه براساس گفته خانواده این افراد تاکنون نتوانستند هیچ ارتباطی با آنها برقرار کرده و وکیل معرفی کنند و این نقض آشکار قانون اساسی و قانون آیین دادرسی کیفری است.

واکنش محمود صادقی به خبر فوت سید امامی در بازداشتگاه

او با بیان اینکه دادستان باید در برابر این رفتارها پاسخگو باشد، گفت: به فرض اینکه این افراد سنگین ترین اتهامات را هم مرتکب شده است باشند اولا که اتهام است و اتهام تا اثبات نشده نمی توان کسی را مجازات کرد به فرض هم که اثبات شود در حدود خود قابل مجازات است و زندانی با هر جرمی که زندانی شده است باشد از حقوقی برخوردار است و مسئولان زندان و قضایی باید پاسخگوی جان انسان ها باشند به خاص یک فرد فرهیخته که استاد دانشگاه بوده آن هم یک دانشگاه مورد اعتماد کامل نظام یعنی دانشگاه امام صادق(ع).

این نماینده مردم خاطرنشان کرد: فردا در مجلس قاعدتا پیگیر این عنوان هستیم و باید حداقل از طریق مجلس چند وزیر مورد پرسش قرار بگیرند.

صادقی همچنین با اعلام خبر دستگیری کاوه مدنی (معاون آموزش و پژوهش شرکت حفاظت محیط زیست) گفت: در پی تماسی با آقای کلانتری (رییس شرکت حفاظت محیط زیست)، ایشان گفتند که آقای مدنی نیز بازداشت شده است اند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا آقای مدنی نیز به علت دو تابعیتی بازداشت شده است اند، ادامه داد: استعلام های مورد نیاز راجع به این فرد انجام شده است و به نظر نمی رسد مسئله خاصی در این زمینه وجود داشته باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: آقای کلانتری راجع به بازداشت آقای مدنی گفته بودند که علت بازداشت آقای مدنی نیز اعلام نشده است.

واژه های کلیدی: قانون | بازداشت | دانشگاه | قانون اساسی | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs